GIRDER - ovládání PC přes IR

Girder je jeden z nejpovedenějších programů pro ovládání PC z dálkového ovladače.  Jeho hlavní výhodou je, že je zcela zdarma a velmi dobře funguje. Navíc podporuje překlady menu a HELPů do cizích jazyků, takže jej lze přepnout do Slovenštiny, což může být pro mnoho uživatelů přínosné.
Veškeré akce jsou přiřazeny konkrétní sekvenci z dálkového ovladače. Tu lze ale měnit, takže celkově je ovládací schéma velmi dobře použitelné. 
 

GIRDER - hlavní ovládací okno

Základní vlastnosti

  • Velmi dobře zvládnutý systém nastavování ovládaných aplikací, čímž vysoce převyšuje ostatní podobné programy. 
  • Nejlepší systém zachytávání systémových parametrů – jediný SCANER a DEBUGER tohoto typu. 
  • Podpora STAVU = Lze jedním tlačítkem například VYP / ZAP Aplikaci – důležité tohle jiné programy k dispozici nemívají…
  • HW PlugIny - Girder není nutné omezovat pouze na ovládání z IrAMPu nebo obecného IR přijímače. Kromě podpory celé škály přijímačů, podporuje také Hardwarové PlugIny. Díky tomu lze reagovat na např. přepnutí do nějaké aplikace, nebo vyvolání obecné systémové události stejně jako na IR příkaz na vstupu. Rozhraní HW PlugInů je zdokumentováno s příklady a v C lze tedy napsat vlastní. 
  • HW PlugIny mohou fungovat najednou, takže kromě scanování IR příkazů může váš GIRDER fungovat také jako správce horkých kláves, kterými lze zárveň ovládat ostatní aplikace. 
  • TCP/IP podpora - umožňuje ovládání na dálku po síti. 
  • Podpora provozu v Sys Tray – grafická indikace přijatého příkazu 
  • Import a export příkazů – i po skupinách.
Detaily o ovládání aplikací pomocí GINDERu najdete v obecném popisu o ovládání aplikací odstavce o Cílení aplikací a SCAN systémových parametrů
 

Pozor
Program je velmi rozsáhlý a navíc je zdarma, takže nebyl odlaďován jako všeobecně vždy funkční software. Proto lze najít aplikace s nimiž může být nestabilní. Proto se mi osvědčila kombinace, kdy po startu počítače automaticky nahrávám IRControl. Z tohoto jednoduchého programu zapínám WINAMP, který používá samostatně vlastní PlugIn a nebo GINDER, kterým případně ovládám zbytek PC. 
  Girder nepracuje pod WIN NT. Funguje pouze pro W9x a Win 2000.
 
 

ODKAZY


DOWNLOAD

Autor : Jan ŘehákPomocí IrAMPu lze ovládat nejen skutečně CELÉ PC, ale pro nejčastější aplikaci asi použijete PlugIn do WINAMPU. Pokud vás zajímají jiné ovládací programy - vraťte se na Hlavní stránku